Osobní asistence

Reference

Ohlasy k činnosti Občanského sdružení Melius, z.s.

01. listopadu 2021

Jako pracovníci Církve československé husitské, zajišťujeme v projektu „Sociální pomoci“ vedle finančních potřeb ve spolupráci s nadacemi, také asistenční služby pro lidi, kteří se nemocí a jejími následky ocitli v tíživé situaci. Za deset let trvání už máme dostatek zkušeností, abychom uměli ohodnotit péči o klienta, jako převážně dobrou, velmi dobrou, ale i výjimečnou. Melius občanské sdružení – Registrovaný poskytovatel sociálních služeb Karlovarská 195/3, 163 00 Praha 6 – Řepy, spadá do tohoto posledního hodnocení. Péče paní asistentek spočívá nejen ve vzorné starostlivosti o zdraví klienta, s jeho praktickými potřebami, ale především i v péči o jeho sebedůvěru, povzbuzení a optimistické řešení problémových situací. Jsme moc rádi, že se nám pro klienta, pana Petra Strnada, v Praze Řepích, podařilo zajistit právě tuto asistenční službu. Klient je mimořádně spokojen s jednáním a péčí a také my se připojujeme velkým poděkováním a vděkem. Náboženská obec církve Československé husitské v Žebráku

Náboženská obec církve Československé husitské v Žebráku

31. ledna 2013

Jsem velmi spokojen s asistencemi poskytovanými asistentkami sdružení MELIUS. Tyto asistentky jsou velmi vnímavé, dobře poznají, kde jsou nedostatky v domácnosti, způsobené klientem, a dovedou je rychle a účinně napravit. Jsou ochotné zařídit nákup a opatření věcí, které jsou podle mínění klienta potřebné k normálnímu chodu jeho života. Jejich intelektuální úroveň je taková, že mohou s klientem na dobré úrovni pohovořit o problémech, které klienta zajímají. Zvláště bych chtěl ocenit pomoc, kterou mi sdružení MELIUS poskytlo při zpracování a podání žádosti o sociální příspěvek. Tato žádost byla kladně vyřízena.

Dr. Stanislav Šafrata

30. srpna 2012

Paní Bartošová, velice Vám děkuji za poskytnuté infornace a podporu. Bohužel babička dnes ráno zemřela. Děláte důležitou práci. Ještě jednou děkuji,

Velenská Kateřina

13. července 2012

Hodnocení asistence pracovnic sdružení Melius

Pracovnice občanského sdružení Melius (Sedlářová Hana, Stehlíková Jarmila, Schagererová Iveta a Váchová Jana) asistovali ve druhém čtvrtletí tohoto roku (duben, květen a červen 2012) v době mé pooperační neschopnosti řešit problémy mé samostatné existence. Konec prvního pololetí – celé druhé čtvrtletí 2012 je vhodná doba, abych se vyjádřil k účinnosti jejich pomoci.

Jejich asistence při mém procvičování chůze venku mimo byt byla jednoznačně nenahraditelná. Sám bez jejich pomoci bych venku nemohl při nejistotě svého pohybu chodit. Připravovaly jídlo včetně oběda a zařídily umytí nádobí. Prováděly základní úklid bytu, což by byl pro mne v současné situaci nesnadný a částečně i nemožný úkol. Stručně a souhrnně řečeno, udržovaly byt ve funkčním civilizovaném stavu. Velmi jsem oceňoval jejich vysokou intelektuální úroveň. Mohl jsem s nimi hovořit o současných zajímavých otázkách kultury, politiky a sportu. Obdivuhodné bylo u všech jmenovaných pracovnic, že v nich byla skloubena dovednost péče o klienta, péče o čistotu v bytě, o stravování klienta se schopností udržování jeho intelektuální úrovně. Měl jsem patrně štěstí, že jsem byl právě v péči takových asistentek.

Hana Sedlářová samostatně a iniciativně zařizovala řadu úkonů mimo byt – styk s lékařem na zdravotním středisku a vyřizování různých akcí na poště. Doprovázela mne do některých institucí (např. do banky), kde bych se sám neobratně pohyboval. Procvičovala se mnou i používání veřejných dopravních prostředků, což byl někdy pro ni nesnadný úkol. Při rozhovorech s ní a s Jarmilou Stehlíkovou jsem se i dozvěděl řadu nových zajímavých a užitečných věcí.

Souhrnem mohu prohlásit, že jejich pomoc mně v současné nesnadné situaci byla velmi užitečná a, což je zvláště ocenění vhodné, i příjemná. Blahopřeji sdružení k výběru.

Dr. Stanislav Šafrata, Praha 6

11. července 2012

Poděkování za práci osobní asistentky Bc. Ludmily Horové Děkuji Ludmilce Horové za její obětavou a starostlivou péči, kterou mi poskytuje od 9. dubna 2010. Je velice ochotná a spolehlivá

Hana Janišová