Občanské sdružení

Melius

Ohlasy k činnosti Občanského sdružení Melius, z.s.

 

 

 

 

31. ledna 2013
 
Jsem velmi spokojen s asistencemi poskytovanými asistentkami sdružení MELIUS. Tyto asistentky jsou velmi vnímavé, dobře poznají, kde jsou nedostatky v domácnosti, způsobené klientem, a dovedou je rychle a účinně napravit. Jsou ochotné zařídit nákup a opatření věcí, které jsou podle mínění klienta potřebné k normálnímu chodu jeho života. Jejich intelektuální úroveň je taková, že mohou s klientem na dobré úrovni pohovořit o problémech, které klienta zajímají.
Zvláště bych chtěl ocenit pomoc, kterou mi sdružení MELIUS poskytlo při zpracování a podání žádosti o sociální příspěvek. Tato žádost byla kladně vyřízena.
 
Dr. Stanislav Šafrata


30. srpna 2012

Paní Bartošová, velice Vám děkuji za poskytnuté infornace a podporu. Bohužel babička dnes ráno zemřela.
Děláte důležitou práci. Ještě jednou děkuji,

Velenská Kateřina

 


13. července 2012

Hodnocení asistence pracovnic sdružení Melius

Pracovnice občanského sdružení Melius (Sedlářová Hana, Stehlíková Jarmila, Schagererová Iveta a Váchová Jana) asistovali ve druhém čtvrtletí tohoto roku (duben, květen a červen 2012) v době mé pooperační neschopnosti řešit problémy mé samostatné existence. Konec prvního pololetí – celé druhé čtvrtletí 2012 je vhodná doba, abych se vyjádřil k účinnosti jejich pomoci.

Jejich asistence při mém procvičování chůze venku mimo byt byla jednoznačně nenahraditelná. Sám bez jejich pomoci bych venku nemohl při nejistotě svého pohybu chodit. Připravovaly jídlo včetně oběda a zařídily umytí nádobí. Prováděly základní úklid bytu, což by byl pro mne v současné situaci nesnadný a částečně i nemožný úkol. Stručně a souhrnně řečeno, udržovaly byt ve funkčním civilizovaném stavu. Velmi jsem oceňoval jejich vysokou intelektuální úroveň. Mohl jsem s nimi hovořit o současných zajímavých otázkách kultury, politiky a sportu. Obdivuhodné bylo u všech jmenovaných pracovnic, že v nich byla skloubena dovednost péče o klienta, péče o čistotu v bytě, o stravování klienta se schopností udržování jeho intelektuální úrovně. Měl jsem patrně štěstí, že jsem byl právě v péči takových asistentek.

Hana Sedlářová samostatně a iniciativně zařizovala řadu úkonů mimo byt – styk s lékařem na zdravotním středisku a vyřizování různých akcí na poště. Doprovázela mne do některých institucí (např. do banky), kde bych se sám neobratně pohyboval. Procvičovala se mnou i používání veřejných dopravních prostředků, což byl někdy pro ni nesnadný úkol. Při rozhovorech s ní a s Jarmilou Stehlíkovou jsem se i dozvěděl řadu nových zajímavých a užitečných věcí.

Souhrnem mohu prohlásit, že jejich pomoc mně v současné nesnadné situaci byla velmi užitečná a, což je zvláště ocenění vhodné, i příjemná. Blahopřeji sdružení k výběru.

Dr. Stanislav Šafrata, Praha 6

 


11. července 2012
Poděkování za práci osobní asistentky Bc. Ludmily Horové

Děkuji Ludmilce Horové za její obětavou a starostlivou péči, kterou mi poskytuje od 9. dubna 2010. Je velice ochotná a spolehlivá

Hana Janišová

 


11. července 2012
Poděkování za práci osobní asistentky Bc. Ivety Schagererové.

Děkuji Ivetce Schagererové za její výjimečně obětavou a příkladnou péči. Je neobyčejně starostlivá, ochotná a spolehlivá. Tuto skvělou péči mi poskytuje od 10. března 2010.

Hana Janišová

 


11. června 2012
Poděkování za práci osobní asistentky Mgr. Hany Sedlářové

Dobrý den,
jmenuji se Alois Fiala a chtěl bych Vám poděkovat za přidělení osobní asistentky Mgr. Hany Sedlářové, která mi pomáhá nejen s ukládáním, ale zejména s udržováním mé domácnosti v čistotě, práci, kterou nejsem jako vozíčkář schopen, zvládnout. Tuto činnost provádí z mého pohledu až neuvěřitelně bravurně a zodpovědně. Ani ji nemusím upozorňovat na nějaký problém, zjistí-li sama nějakou vadu, tak jí sama odstraní, což pro mne nebylo dříve samozřejmostí. Vím, že práce osobní asistence není společensky, ani finančně patřičně hodnocena, proto bych chtěl alespoň tímto způsobem vyzdvihnout práci takových lidí, jako je má osobní asistentka Hana.

Děkuji, že jste si udělali chvíli čas na přečtení mého vyjádření.

Alois Fiala

 


13. března 2012

Hezký den, p. Bartošová chci Vám poděkovat za podklady a informace, které jste mi zaslali (vyhlášku č. 391/2011 Sb., kterou se mění vyhláška č. 505/2006 Sb., ) a sdělili, týkající se příspěvku na péči, nepochybně mi pomohly ke zvýšení příspěvku na péči z I. stupně na II. stupeň, rozhodnutí jsem obdržel včera, ještě jednou děkuji, mějte se hezky.

Radek Výmola

 


27. prosince 2010
Poděkování sociální pracovnici Melius - Bc. Lídě Horové

Milá Lído,
Moc Vám děkuji za opatrování a hlavně pomoc a péči moji maminky. Jsem zde na krátké návštěvě, přeji Vám od srdce to nejlepší a hodně zdraví a mnoho úspěchů ve Vašem životě.
Doufám, že Vám udělám trochu radosti a za vše Vám moc díky.
Zdraví Vás Eva J.
Schweiz